KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 13128650
nr 1312 8650
Acke Hallgren
(1885-1940), Sverige
Acke Hallgren (1885-1940), Sverige, tillskriven. Kungsbroplan 3. Tidigt 1900-tal, ej signerad. Akvarell, 33x45 cm
Axel "Acke" Hallgren, svensk bildkonstnär född 1885, död 1940 .
Utrop:
800 kr
Såld:
500 kr
måndag 9 mars 2020
kl 18:20:50
6/3 14:40:50
Acke Hallgren
Läs mer om Acke Hallgren